Відбулася освітянська серпнева конференція “Освіта в умовах воєнного стану: пріоритети якості та безпеки”

Традиційно перед початком нового навчального року відбувається освітянська серпнева конференція. Тема цьогорічного заходу: “Освіта в умовах воєнного стану: пріоритети якості та безпеки”.

Конференція проходила в актовій залі головного корпусу ДДПУ ім. І. Франка та традиційно згуртувала керівників закладів освіти Дрогобича та територіальної громади. Поблагословив зустріч отець Олег Кекош.

На конференцію завітали міський голова Дрогобича Тарас Кучма, заступник з гуманітарних та соціальних відносин Юрій Кушлик, керівник відділу освіти ДМР Роман Грицай, а також Микола Пантюк – доктор педагогічних наук, проректор з наукової роботи.

Під час конференції говорили про виклики, які можуть виникнути у новому навчальному році під час очного навчання: стан укриттів у навчальних закладах громади, готовність до можливої енергетичної кризи.

Роман Грицай розповів про хід ремонтних робіт, які проводять у навчальних закладах, а також про забезпечення підручниками учнів за програмою НУШ.

Учасників конференції привітав очільник громади Тарас Кучма та побажав освітянам плідного і безпечного навчального року. «Наше завдання – забезпечити для учнів якісні освітні послуги. В час війни на освітян покладено чимало функцій – це і навчання дітей, попри сирени, це і патріотична складова, яка має бути домінантною в спілкуванні з учнями, особливо дітьми, які є внутрішньо переміщеними особами. Центром української освіти має бути учень та його комфорт. Дуже важливо, щоб освіта у нашій громаді була конкурентоспроможною. Тож бажаю Вам плідного нового навчального року та усім нам – довгоочікуваної перемоги, – наголосив Тарас Кучма.

Галина Марчук, директор центру професійного розвитку педагогічних працівників Дрогобицької міської ради, у своєму виступі говорила про важливість професійного розвитку педагогічних працівників як складової якості освіти. Вона розповіла про ті можливості, які створює центр для професійного розвитку педагогів, та проєкти, що сприяють розбудові професійного середовища в громаді. Також Галина Марчук наголосила, що питання безпеки учнів під час навчання завжди було на часі. Але особливого значення воно набуває сьогодні у зв’язку з воєнним станом. Впродовж серпня-листопада 2023 року у  громаді впроваджуватиметься  проєкт “Про.Спільноти: безпечне та сприятливе середовище для навчання дітей”.  Проєкт спрямований на розвиток та підтримку освітніх управлінців та вчителів у  громадах в період кризи задля створення безпечного та сприятливого середовища для навчання дітей. Проєкт реалізується громадською організацією «Центр інноваційної освіти “Про.Світ” за підтримки U-Lead with Europe, у співпраці з Службою освітнього омбудсмена. В рамках проєкту буде проведено цикл тренінгів за навчальною програмою «Безпечна громада».  Програма укладена з урахуванням вивчення та адаптації міжнародного досвіду та передбачає комплексний  розгляд питання безпеки: фізичну, психологічну,  інформаційну безпеку та міжвідомчу взаємодію. Впродовж жовтня-листопада передбачається поширення учасниками тренінгу отриманих знань у своїх закладах освіти (проведення навчальних занять, тренінгів, відпрацювання протоколів безпеки тощо) за підтримки тренерів.

Окремо проговорили заходи з покращення якості надання послуг для дітей з особливими освітніми потребами та розвитку інклюзії.

  За матеріалами сайту Дрогобицької міської ради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *