Завершився марафон “Турбота”

22-24 квітня для освітян Дрогобицької міської територіальної громади проводився марафон «Турбота». Цей захід відбувається другий рік поспіль з нагоди Всеукраїнського дня психолога та за участю професійної спільноти практичних психологів і соціальних педагогів закладів освіти громади. І ми пересвідчилися в його потрібності, оскільки психологічні знання дуже необхідні. Особливо, зараз. Тож тематика виступів теж була вельми актуальною, а число учасників перетнуло позначку «100».

Марафон проводився на платформі ZOOM і тривав три дні. Упродовж цих трьох днів освітяни мали можливість почути спікерів з числа практичних психологів громади та зовнішніх експертів – до нас приєдналися фахівці  центру соціальних служб Леся Куча й Аліна Макарець. Вони розповіли про діяльність денного центру соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашніх кривдників у Дрогобичі й роботу психолога з сім’ями військовослужбовців. А інспектор ювенальної превенції Марія Павлюх познайомила з досвідом роботи служби. Таке спілкування сприяє злагодженій співпраці служб громади з закладами освіти та формує розуміння спільної виховної місії.

Спікерами з числа практичних психологів були: Леся Ясюра, Любов Земко, Людмила Лукавська, Наталія Чорній, Надія Мойшевич, Зоряна Лип’як у співпраці з соціальним педагогом Лесею Пацьорко, Галина Гриник, Влада Ясікова, Марія Петрик, Володимир Берчук, Лідія Ціко. Колеги підіймали теми ментального здоров’я, стресів, емоційної напруги, резилієнтності, особливостей інклюзивної освіти. А ще ті теми, у які, на жаль, змушені були зануритись через війну: дихальні практики С. Ройз, ігри і вправи в укритті, «психологічні хвилинки», ПТСР,  психологічна підтримка дитини, яка переживає втрату.

Своєрідною метафорою цьогорічного марафону стали сходи. Такий образ наводив на думки про те, що в кожної людини свій життєвий ритм, що рухатися вперед – важливо, що баланс  створюють, а не знаходять.

Наш центр дякує всім, хто долучився – і учасникам, і спікерам. Сподіваємося, марафон був корисним для педагогів і матиме продовження наступного року. Адже «Турбота» не може бути тимчасовою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *