Медіаграмотний навчальний рік: 260 педагогів Дрогобицької ТГ отримали нові знання

У закладах освіти Дрогобицької міської територіальної громади нещодавно завершилися цикли тренінгів під назвою “Медіаграмотність: знання, навички впровадження”. Впродовж жовтня 2023 року та травня 2024 року 260 вчителів отримали можливість підвищити свої компетенції у сфері медіаграмотності, розвинули вміння краще орієнтуватися в інформаційному просторі, що стане важливим елементом у підготовці учнів до викликів сучасного інформаційного середовища.

Мета та організація тренінгів

Цикли тренінгів були організовані Центром професійного розвитку педагогічних працівників Дрогобицької міської ради за ініціативи Львівського інституту післядипломної освіти, який підготував тренерів з медіаграмотності, у рамках Комплексної програми посилення державотворчої та консолідаційної ролі української мови у Львівській області на 2023-2026 роки: проєкт «Інфомедійна грамотність у закладах освіти Львівщини». Чудовими помічниками в реалізації проєкту стали презентації, роздавальні матеріали, розроблені за методикою IREX. Головною метою було забезпечити педагогів знаннями та навичками, необхідними для критичного аналізу інформації, а також для подальшої інтеграції медіаграмотності у навчальні програми. Восьмигодинні очні навчання провела консультант ЦПРПП Олександра Пецкович, тренерка з медіаграмотності, для педагогів 11 закладів загальної середньої освіти: ліцею №4 імені Лесі Українки, ліцею №1 імені Івана Франка, гімназії №10 імені Євгена Коновальця, ліцею №3 імені В’ячеслава Чорновола, Дрогобицького ліцею, Нагуєвицької середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. ім. І.Франка, Унятицької гімназії, Верхньогаївської гімназії ім. Маркіяна Шашкевича, Долішньолужецької гімназії, Стебницького ліцею №7 та Рихтицької середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. Долучилися до проведення тренінгу у своїх закладах освіти Хрунь Леся, тренерка з медіаграмотності, вчителька української мови та літератури ліцею №4 імені Лесі Українки, та Олександра Маркевич, медіапедагог гімназії №10 імені Євгена Коновальця.

Зміст та методика проведення

Програма тренінгів була ретельно розроблена для забезпечення всебічного підходу до вивчення медіаграмотності. Вміння критично сприймати інформаційний контент – одне з найважливіших сьогодні. Як не стати пасивними споживачами інформаційного простору та жертвами інформаційної війни? Чи володіємо ми та наші учні базовими навичками інфомедійної грамотності. Такі питання порушували та пропрацьовували під час циклу тренгінгів. Теми занять:

  1. Вступ. Дезінформація. Пропаганда та критичне мислення.

2. Мова ворожнечі, стереотипи, дискримінація.

3. Безпека в інтернеті. Соціальні медіа. Нейромережі.

4. Інтеграція медіаграмотності в навчальні предмети.

Бути медіаграмотним сьогодні вкрай важливо. Адже лавина інформації накриває нас щоденно. Цикл тренінгів “Медіаграмотність: знання, навички впровадження” став одним з важливих кроків для переосмислення себе в медіапросторі, допоміг сформувати навички здорової взаємодії з медіа. Завдяки отриманим знанням вчителі зможуть ефективніше підготувати учнів до життя в сучасному інформаційному світі, адже саме вони мають унікальну можливість сприяти формуванню свідомого підходу до споживання інформації серед молоді.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *