Медіаграмотність – невіддільна складова сучасної освіти

08 лютого 2024 року у приміщенні ДІЯ.Центр за ініціативи Центру професійного розвитку педагогічних працівників Дрогобицької міської ради відбувся тренінг для керівників закладів загальної середньої освіти Дрогобицької міської територіальної громади “Медіаграмотність як необхідна складова професійної компетентності сучасного керівника закладу освіти.” Експертом заходу виступив  Андрій Фендик, регіональний координатор проєкту “Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність” у Львівській, Івано-Франківській та Тернопільській областях.  

Впродовж зустрічі учасники обговорили важливі питання, пов’язані з впровадженням медіаграмотності в  освітню практику. Говорили про сучасні медіатенденції та їх вплив на освітні процеси, стратегії й підходи до розвитку медіаграмотності учнів та педагогів, роль керівника закладу освіти у формуванні медіаграмотної спільноти. 

 Пан Андрій ознайомив присутніх з основними напрямами діяльності проєкту “Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність в освіті”, що реалізується Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) за підтримки Посольства США в Україні та в партнерстві з Міністерством освіти і науки України, Міністерством культури та інформаційної політики України та Академією української преси. Методологію проєкту використовують у більш ніж 20 країнах світу. 

Учасники тренінгу дійшли висновку, що медіаграмотність – це не лише здатність відрізняти правдиву інформацію від маніпуляцій та фейкових новин. Це також уміння аналізувати контент на предмет його впливу на суспільство та індивідуальне мислення. У зв’язку зі швидким розвитком соціальних мереж, цифрових платформ, та стрімким поширенням інформації, медіаграмотність стає невіддільною частиною сучасної освіти.  

Завдяки медіаграмотності, люди стають більш обізнаними та впевненими користувачами інтернету та медіа. Вони можуть захищати себе від маніпуляцій та дезінформації, а також бути активними учасниками суспільного діалогу. Така компетентність стає важливим елементом розвитку суспільства та демократії. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *