Розмовляємо українською

4 листопада 2022 року розпочався мовний курс «Розмовляємо українською» для внутрішньо переміщених осіб, які проживають у Дрогобицькій територіальній громаді. До навчання долучилося 27 учасників.

Деталі КУРСУ
Форма навчання: онлайн (ZOOM- конференція).
Кількість занять: 10 (програма додається).
Час проведення: щоп’ятниці.
Тривалість: 1,5.

Програма

ТемаКонтент уроку
1ЗнайомствоЗнайомство з учасниками, усні повідомлення про очікування і можливості, ознайомлення з правилами курсу,  ситуації знайомства, формули вітання / прощання, компліменти, етикет, побажання, вибачення (замість вибачаюся “вибачте”, “перепрошую” та ін.), мовленнєві норми звертань. Відмінювання  прізвищ, імен (Шевченка, Іванові тощо). Ознайомлення з типовими помилками нашого мовлення.
2Моя Батьківщина (рідне місто, село).  Розповідь про своє рідне місто / село, цікаві історії, місця. Повідомлення на тему «Улюблені квіти», аудіювання тексту,  мовленнєві форми етикету, осмислення духовних цінностей, повторення правопису власних назв, зіставлення запозичених слів та українських відповідників, пошук мовних помилок у висловленнях знаменитостей.
3Транспорт. Рух містомЯкий транспорт є у Дрогобичі, який транспорт ще є в інших містах. Яка вартість квитка. Інструкції для пасажирів. Як ви добралися? Ситуація у транспорті (запитати про зупинку, передати гроші). Повідомлення учасників, розповіді з інтригою, ознайомлення з типовими помилками нашого мовлення,  пошук правильних мовленнєвих форм, добирання епітетів до слів, трактування паронімів, пошук власного мовленнєвого ДНК.
4.У крамниці, на ринку (їжа, одяг), служба доставки  Як купувати? Ситуація у магазині. Купити в магазині продукти для улюбленої страви. Відмінності у назвах продуктів (кавун, гарбуз, диня, цибуля, буряк, кава, сир / домашній сир, масло / олія, цукор, борошно, селера, кріп, окріп). Міри / вартість.
5.Страви і кухня. Ресторан і грошіГоворимо про стра́ви та ку́хню. Якщо ходили на за́купи в супермаркет минулого уроку, то можемо щось і приготува́ти. Робитимемо замовлення у рестора́ні, кав’я́рні, а також будемо вчитися, як сплачувати раху́нок. Принципи наголошування слів,  мовленнєві норми на позначення часу,  пояснення застарілих і нових слів, дотичних до кулінарії, добір і трактування афоризмів ,норми мовленнєвого етикету
6.Вигляд. Зовнішність. Характер.Опи́суємо слова́ми зовнішність людини. Поговоримо про ри́си хара́ктеру  людини. Якими словами ви б охарактеризували себе, своїх друзів? А з якими рисами характеру ви ніза́що не станете мири́тися?
6.Хобі та дозвілляВаші захоплення, як ви проводите вільний час. Подорожі. Соціальні мережі. Як хобі допомагає долати стрес. Спорт у моєму житті.
7.Працевлаштування. Професія.  Професії (професія – профессия / фах). Вимоги до професій.  Риси успішного працівника (риси характеру). Співбесіда. Ресурси для пошуку роботи. Важливість вибору професії: “Обери собі справу до душі і ти ніколи не працюватимеш” – “споріднена праця” (Г.Сковорода).
8.Самопочуття. Невідкладна допомога, лікарня  Лексика (лікар, лікарня, хворіти, біль, хворіти на щось, почуватися, швидка допомога, тиск, опік, ліки від чого). Частини тіла українською мовою (не поясниця, а поперек; не желудок, а шлунок; не легкі, а легені тощо).  
9.Національні звичаї, традиції  Українські свята́ поділяються на держа́вні, релігійні, професі́йні, наро́дні та сіме́йно-побуто́ві. Робота над мовними перепонами,створення діалогів із використанням ступенів прикметника, тлумачення фразеологізмів, розбір просторічних мовленнєвих сполук,   мовні практики.
10.В очікуванні Різдва…Передсвятковий квест засніженими вулицями міста Дрогобича

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *