Серпневі педагогічні студії 2023 – старт нового навчального року

29 серпня освітянська родина Дрогобицької міської ТГ зібралася у ліцеї № 4 ім. Л. Українки на серпневі педагогічні студії. Перед педагогами четвертий рік поспіль постають такі виклики, з якими вони ніколи не зіштовхувалися до цього у своїй діяльності. Освітяни змогли впоратися з ними, однак на порозі нового навчального року на педагогічну спільноту чекає впровадження НУШ у 5-6 класах, набирає чинності нове положення про атестацію педагогічних працівників, продовжується сертифікація. До теми безперервного професійного розвитку дотична тема професійних стандартів, робота спільнот у 2023-2024 н.р., що також вимагало обговорення. Тому потреба у таких зустрічах перед початком нового навчального року очевидна. Бо коли ми об’єднані навколо спільних викликів, їх легше долати за підтримки колег. У спільноті педагоги стають сильнішими, більш умотивованими, можуть більш прицільно дискутувати та навчати один одного. А ще та мали можливість познайомитися з проєктами, які ЦПРПП ДМР запланував у 2023-2024 н.р. Одним із важливих є проєкт “Про.Спільноти: безпечне та сприятливе середовище для навчання дітей” від громадської організації «Центр інноваційної освіти “Про.Світ”. Він реалізується за підтримки U-Lead with Europe, у співпраці з Службою освітнього омбудсмена. В рамках проєкту впродовж жовтня-листопада буде проведено цикл тренінгів за навчальною програмою «Безпечна громада».  Програма укладена з урахуванням вивчення та адаптації міжнародного досвіду та передбачає комплексний  розгляд питання безпеки: фізичну, психологічну,  інформаційну безпеку та міжвідомчу взаємодію.

Загалом студії об’єднали більше 450 освітян з 17 професійних спільнот:  вчителів математики, інформатики, фізики, географії, біології, хімії, історії, української мови та літератури, зарубіжної літератури, іноземних мов, початкових класів, мистецтва, технологій, християнської етики, фізичної культури, Захисту України, практичних психологів і соціальних педагогів.

Хочемо висловити вдячність лідерам професійних спільнот і вчителям-пілотникам НУШ ліцею № 2, які долучилися до проведення зустрічей:

 • Ірині Томіщак (ліцей № 1 ім. І. Франка);
 • Андрію Бурому, Галині Химич, Галині Панчишак, Мар’яні Денькович (ліцей №2);
 • Юлії Химин (ліцей № 3 ім. В. Чорновола);
 •  Світлані Самойлик, Лесі Гизюк, Наталії Антоник (ліцей № 4 ім. Л. Українки);
 • Аліні Чайківській (гімназія №5 ім. Героя України С. Кульчицького);
 • Ірині Кулик (ліцей № 7);
 •  Олександрі Мелько, Оксані Стахнів (гімназія № 10 ім. Є. Коновальця);
 • Ларисі Проць, Оксані Коцко (ліцей №16 ім. Ю. Дрогобича);
 • Оксані Захарів-Боднар (Стебницька гімназія № 11 ім. Т. Зозулі);
 •  Ірині Горнакевич (Рихтицька СЗШ);
 • Наталії Файчак, Андрію Юрківу, Оксані Сливінській (Дрогобицький науковий ліцей ім. Б. Лепкого);
 • Андрію Григоровичу ( Дрогобицький ліцей).

Окрема подяка представнику ТЦК В.В.Бачинському, який долучився до роботи професійної спільноти вчителів Захисту України.

Цього разу локацією для проведення педагогічних студій став ліцей № 4 ім. Л. Українки. Приємно було побачити великі зміни, що відбулися в освітньому середовищі цього закладу освіти. Ліцей – оновлений, світлий простір з  сучасними технічними можливостями, в якому комфортно працювати, з дуже гостинною директоркою та колективом. Тож хочемо щиро порадіти за колег і подякувати очільниці закладу Наталії Гук та вчителям ліцею №4 за теплий прийом, увагу й турботу.

Освітянська родина велика та згуртована вже на старті. Спільними зусиллями педагоги мають намір впоратися зі складнощами, викликами, ризиками цього навчального року. Чи буде легко? Мабуть, ні. Але надихають діти, дружня підтримка колег і віра в перемогу України. А це вже місія заради майбутнього. Тож уперед, шановне товариство!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *