Соломії Крушельницькій – 150 років

Коли хочеш сказати кілька слів про голос, про неповторний голос, приходить німота. Бо хто ми такі, щоб оповідати про велику Соломію?
А поміж тим мовчати не годиться. Бо цьогоріч 23 вересня виповнюється 150 років від дня народження геніальної співачки.
Які різні часи пережила співачка! І всесвітню славу, і щастя в Італії, і скруту на межі виживання в СРСР. Але талант – як зірка, як маяк, який не сховати у кишені забуття, бо він сяє.

Чи знаєте ви, що Соломія попри свій оперний репертуар співала й українських народних пісень? То була відповідь всім, хто впродовж століть намагався причепити українському наліпку меншовартості, хто вважав нашу співочу вдачу виключно “хохляцтвом”. Тоді історія підносить голос нації до вершин слави. А ми просто тихо й зачудовано слухаємо спів Соломії, та пишаємося, що була українкою.
Визначні дати – не для того, аби витягнути зі скрині минулого чиєсь життя та струсити, наче старий кожух. Вони для нагадування живим, як багато можна встигнути за життя, які прекрасні люди жили до нас. Тож не обмежуймося ювілеєм Соломії – читаймо, дивімося та пізнаваймо про славетних українців і українок. Розповідаймо про них своїм учням. Бо це – не шароварщина, не казочка-побрехенька. Це національна честь, це частина нашої культури, без якої інтелігент перетворюється в населення.
А ось вам трохи про Крушельницьку.

Фільм “Повернення Баттерфляй”

Стаття у Вікіпедії

10 фактів про Соломію Крушельницьку: ідеальна співачка, якій аплодував світ.

“Ой, летіли білі гуси” у виконанні С. Крушельницької

“Vogue” про С. Крушельницьку

Соломія Крушельницька. Талан і самотність.

Голос Соломії Крушельницької з Нью-Йорка

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *