У Дрогобицькій міській територіальній громаді стартував проєкт “Про.Спільноти: безпечне та сприятливе середовище для навчання дітей”

У Дрогобицькій міській територіальній громаді стартував проєкт “Про.Спільноти: безпечне та сприятливе середовище для навчання дітей”, який  спрямований на розвиток та підтримку освітніх управлінців і вчителів у  громадах в період кризи. Проєкт реалізується громадською організацією «Центр інноваційної освіти “Про.Світ” за підтримки U-Lead with Europe. У межах реалізації проєкту 5, 6, 7 жовтня 2023 року відбувся тренінг за навчальною програмою «Безпечна громада».

Учасниками проєкту виступили керівники, заступники керівників, педагогічні працівники закладів освіти Дрогобицької міської територіальної громади. Також до участі були залучені представники місцевих органів управління освітою, центрів професійного розвитку педагогічних працівників адміністрації закладів освіти із сусідніх громад: Меденицької селищної ТГ, Трускавецької ТГ і Бориславської МТГ. 

Освітня програма була  реалізована  тренерами Галиною Марчук, директором Центру професійного розвитку педагогічних працівників Дрогобицької міської ради, та Наталією Свойкіною, психологом Центру професійного розвитку педагогічних працівників Дрогобицької міської ради.

Учасники тренінгу розглянули тему комплексно: фізичну, психологічну,  інформаційну безпеку та міжвідомчу взаємодію. Говорили про формування культури безпеки, про створення освітньої екосистеми, про те, що дитина буде відчувати себе у безпеці лише тоді, коли біля неї буде поряд знаходитися безпечний дорослий.

6 жовтня учасники тренінгу мали можливість поспілкуватися з Романом Грицаєм, начальником відділу освіти Дрогобицької міської ради,  який відвідав захід, привітав колег та  побажав плідної праці.

Безпосередньо в закладах освіти громади реалізація проєкту продовжуватиметься в жовтні-листопаді. Керівники залучать до навчання своїх педагогічних працівників і проведуть з ними заняття з питань створення безпечного освітнього середовища й відпрацювання навичок безпечної поведінки під час війни в учасників освітнього процесу. Сподіваємося, участь в тренінгу  стане ще й поштовхом до використання знань, форм роботи та спільних напрацювань.

            У рамках укладеної угоди між відділом освіти та  ГО «Про.Світ» громада отримає  посібники «Про. Безпеку: безпечна освітня екосистема громади», набір візуалізованих протоколів безпеки та алгоритмів дій у разі небезпеки.

Як підсумок проєкту 25 листопада  2023 року планується проведення  Всеукраїнського Форуму, на якому будуть презентовані результати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *