Інноваційні технології – це невід’ємна складова сучасного дошкільного закладу, що активно впроваджуються ЗДО №29 “Дюймовочка” в свою роботу. Наш заклад працює над проблемою «Використання сучасних здоров’язбережувальних та інноваційних технологій в системі інклюзивного навчання для гармонійного розвитку дошкільників». Однією із таких технологій є квест як пригодницька гра, що вимагає від учасників розв’язання інтелектуальних завдань та передбачає активність кожного гравця.
04.05.2023р ЗДО № 29 «Дюймовочка» на базі музею «Дрогобиччина» природничого відділу за адресою: м. Дрогобич, вул. І. Франка, 32, педагог Леся Стефанишин проводила квест-гру «Чарівний світ природи навколо нас» із дітьми старших інклюзивних груп з використанням QR-кодів, до проведення гри долучилась асистент вихователя Олена Кучинська. Важливу роль під час квесту-гри відіграла атмосфера музею, завдяки якій діти занурилися у неповторний світ природи, світ гри з цікавими інтелектуальними завданнями. Використані форми та методи організації сприяли пізнавальній активності дітей, розвитку, креативності, розвитку природничої, мовленнєвої, громадянської компетенцій. Квест-гра включала п’ять станцій з підказками, які отримували діти після кожної станції для досягнення мети наприкінці гри: перша станція-«Розумники», де екскурсовод п. Володимир Пограничний знайомив дітей із експонатами птахів і, зокрема, з птахами, занесеними до «Червоної книги України». Діти із захопленням впізнавали птахів нашої місцевості. Друга – « Музична», на якій діти розрізніли на слух голоси пташок. Третя- «Відгадай», де за QR-кодами відгадували загадки про пташок. Четверта – «Руханка» під музичний запис «Нехочуха». П’ята- «Творча», на якій виготовляли паперову пташку. Роботи дітей вирізнялися креативністю. Пройшовши всі станції, діти досягли кінцевої мети квесту-гри: зотриманих пазлів-підказок склали пташку та виклали закодоване слово.
Тож не дивно, що діти в захваті від квестів, адже вони так люблять розгадувати таємниці, йти до мети і отримувати, як результат, такий бажаний приз. Багато позитивних емоцій отримали діти, які із захопленням ділилися враженнями із своїми батьками.
Щира дяка працівникам музею за гостинність та співпрацю.
Виховаль – методист Надія Корінець
Практичний психолог Тетяна Романишина