Вміння критично сприймати інформаційний контент — одне з найважливіших сьогодні. Як не стати пасивними споживачами інформаційного простору? Чи володіємо ми та наші учні базовими навичками інфомедійної грамотності? Це ті запитання, які хвилюють вчительство особливо сьогодні, в час інформаційної війни.
Гайд з медіаграмотності: тестуємо, вчимося, інтегруємо
Наскільки ви медіаграмотні? Наступні тести допоможуть вам це визначити.
Фільтр — це національний проєкт з медіаграмотності Міністерства культури та інформаційної політики України. Проєкт був заснований у 2021 році, щоб об’єднати зусилля держави, громадського сектору, міжнародних організацій та медіаспільноти задля покращення рівня медіаграмотності українців.
Онлайн-курс з медіаграмотності
«Very Verified: онлайн-курс з медіаграмотності» пояснює, як орієнтуватися в інформації довкола та як розпізнавати дезінформацію та пропаганду.
Години медіаграмотності: навчати
Комплексний онлайн-курс дасть змогу не тільки дізнатися більше про медіаграмотність, а й викладати її. У цій частині ви знайдете інструменти для проведення уроків з теми медіа та медіаграмотність!
Подумай двічі: платформа критичного
мислення
Хочете дізнатися більше про те, що таке медіаграмотність та як не потрапити на гачок фейків і маніпуляцій в інтернеті?
Фішинг, гейтспіч та клікбейт — для вас це досі страшні слова? Обирайте свого персонажа та за тиждень проходьте освітню онлайн-гру.
Мета курсу – мотивувати наших колег, вчителів, керівників шкіл, шкільних управлінців бачити, що світ навколо разюче змінився, став цифровим, а відтак потрібно розвивати нові медіаосвітні компетентності.
MediaSapiens – проект з підвищення медіаграмотності споживачів медійного контенту. Сьогодні в Україні потужним медіа-освітнім проектом є «Media Sapiens». Цим порталом користуються журналісти, активісти, представники телекомпаній, друкованих та електронних медіа та інші, кого цікавить критичний погляд на висвітлення подій. На порталі ви знайдете добірки книг про медіа-освіту, цікаві медіа-дослідження, анонси медіа-подій, тощо.
Медіаосвіта і медіаграмотність – портал, створений на базі онлайн-бібліотеки з медіаосвіти Міжнародного благодійного фонду “Академія української преси”.
Портал медіаосвіти та медіаграмотності , на якому можна знайти програми уроків, розробки занять, програми лекцій, публікацій та презентацій для викладачів.
Детектор медіа Портал «Детектор медіа» – це унікальна для Східної та Центральної Європи багатофункційна платформа, що поєднує створення медійного контенту, різнопланові дослідження медійного простору, ринку та продукту, модерування професійної дискусії в журналістському цеху, адвокацію законодавчих та суспільних змін, що стосуються медіа, та медіаосвіту, спрямовану на широку аудиторію. Три головні складові нашої місії — покращення якості українських медіа, підвищення медіаграмотності українського суспільства та протидія дезінформації та пропаганді.
ІНТЕРГАЦІЯ МЕДІАГРАМОТНОСТІ
Для зручності користування матеріалами, була створена папка на Google диску, де всі розробки, створені
експертами проєкту, розміщені за відповідними предметами:
• Історія України для 8, 9 та 10 класів;
• Всесвітня історія для 8, 9 та 10 класів;
• Українська мова для 8 та 9 класів;
• Українська література для 8 та 9 класів;
• Мистецтво для 9 класу.
Якщо ви захочете говорити про медіаграмотність не тільки під час своїх уроків, але й на позакласних заходах або ж глибше розкрити певну тему, то в пригоді стане добірка вправ, які розвивають навички інфомедійної грамотності, та універсальні роздаткові матеріали.