Батьківство без гендерних стереотипів

Що можна зробити для того, аби не допустити гендерних стереотипів у закладах дошкільної освіти?

Відповідь на це запитання шукали педагоги ЗДО №13 “Казка” під час тренінгу “Батьківство без гендерних стереотипів”. Захід провели тренерки Іванна Іваніщева, консультантка ЦПРПП ДМР, Любов Земко, практична психологиня ЗДО №13 “Казка”, які попередньо пройшли навчання в рамках проєкту, який реалізує Центр гендерної культури у партнерстві з громадською організацією «Дівчата» за підтримки ЮНІСЕФ та фінансової підтримки Уряду Іспанії.

Гостями заходу були викладачі кафедри загальної педагогіки та дошкільної освіти ДДПУ ім.І.Франка к.пед.наук, доцент Віолета Городиська, к.пед.наук, доцент Світлана Івах, к.пед.наук, доцент, заступник завідувача кафедри Анна Федорович.

Педагоги аналізували впровадження у ЗДО недискримінаційного, а гендерночутливого підходу у вихованні дітей. Практикували різноманітні повсякденні ситуації, пов’язані з вибором іграшок, побажань, одягу для дітей, розподілом обов’язків у сім’ї. Тренерки акцентували увагу, що накладаючи на дитину різні “трафарети”, ми звужуємо її життєдіяльність та розвиток, чим фактично нівелюємо гуманістичний, дитиноорієнтований, особистісноцентрований підхід у вихованні (на користь статеворольового).

Рефлексуючи, учасники заходу “одягнули гендерні окуляри”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *