Відбулось підсумкове засідання професійної спільноти вихователів-методистів “Самооцінювання освітнього середовища”

Протягом 2023/2024 навчального року професійні спільноти керівників та вихователів-методистів ЗДО Дрогобицької громади працювали над освітнім проєктом щодо розбудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти у закладах дошкільної освіти за напрямом “Освітнє середовище”. У співпраці центру з управлінням Державної служби якості у Львівській області, Андрій Хамик , заступник начальника управління – начальник  відділу інституційного аудиту ДСЯО проаналізував Положення закладів освіти про ВСЗЯО, звіти по самооцінюванню, інструменти для проведення та надав рекомендації щодо усунення недоліків. Під час засідання професійної спільноти лідерка Марина Федак, вихователька-методистка ЗДО№15 “Лелеченька” презентувала покроковий алгоритм побудови створення внутрішньої системи забезпечення якості освіти: створення моделі самооцінювання, наказу про моніторингову групу, плану-графіку роботи, опитувальників та результатів опитування батьків та педагогів, звіту по самооцінюванню освітнього середовища. Представники спільноти обмінювались думками та виявили бажання створити робочу групу для допомоги керівникам малокомплектних ЗДО. Консультантка ЦПРПП ДМР Іванна Іваніщева деталізувала алгоритм проведення самооцінювання освітнього середовища за міжнародною методикою – шкалою оцінювання якості освітнього процесу в ЗДО – ECERS-3. Ознайомила зі змістом методики як універсального інстументу оцінювання не досягнень дітей, а середовища, яке оточує їх, характеру взаємодії дітей з дорослими та дітей між собою. Акцентувала увагу на системі оцінювання під час спостереження.

Учасники спільноти проаналізували інструменти, які допоможуть виявляти сильні та слабкі сторони їхнього закладу, а також можливості та ризики в освітньому процесі.

Дякуємо за співпрацю та презентацію літературної виставки “Рушник вишитий, золотими піснями” Горват Ніні Костянтинівні та Логінській Галині Леонідівні, бібліотекарям відділу нотно-мистецьких та діаспорних видань та дитячого відділу Центральної міської бібліотеки ім.В.Чорновола.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *