Дбаємо про домашніх улюбленців: вчимося відповідальності та співчуттю

«Велич і моральний прогрес нації

можна виміряти тим, як ця нація

відноситься до тварин»

Махатма Ганді

Сьогодні ми не уявляємо свого життя без домашніх улюбленців. Вони є захисниками, мисливцями, лікарями, поводирями, рятівниками, навіть акторами і просто вірними друзями. Постійне спілкування з живими об’єктами, проведення з ними спостережень і дослідів, а також виконання систематичної роботи по догляду за тваринами привчають дітей до самостійності, підвищують відповідальність, прищеплюють любов до природи.

Домашні тварини можуть відігравати важливу роль у житті дітей, пропонуючи емоційну підтримку, товариство та можливість отримати цінні життєві навички.

Проблемі формування дбайливого ставлення до домашніх улюбленців за програмою соціально-фінансової освіти дітей дошкільного віку «Афлатот» було присвячене комплексне заняття з дітьми середньої групи «Як малята з Афлатуном про своїх улюбленців дбали». Заняття провела вихователька Олена Терпак. Завдання, які розв’язувала педагог відповідають розділу програми «Я і суспільство. Живемо і працюємо разом», модуль «Природа навколо нас».

Заняттю передувала ґрунтовна підготовча робота: спостереження за собаками і кішками на прогулянці, розгляд слайдів про безпритульних тварин, обладнанння фотовиставки спільно з батьками «Наші домашні улюбленці».

Вихованці дізнались про історію приручення людиною диких кішки та собаки в давнину. Під час бесіди  діти закріпили знання про зовнішній вигляд тварин, особливості домашніх улюбленців, їх користь, специфіку догляду за ними. Наввипередки складали розповіді про своїх домашніх улюбленців з фотовиставки.

Дуже зацікавила дітей історія Афлатуна  про собачку Тимка, який врятував своїх господарів. Активно використовувала вихователька дидактичні ігри «Кіт чи собака», «Правильно-неправильно», веселу імітаційно-ритмічну руханку «Афлатун».

Однією із складових програми «Афлатот» є продуктивний вид діяльності, який дає можливість дітям краще засвоїти тему та зрозуміти мотивацію «Для чого». Саме тому на завершення заняття – ліпили миски для песика і котика з кормом. Активну участь у процесі ліплення брав Афлатун.

Піклування про домашніх улюбленців зміцнює у дитини впевненість у собі, адже тут вона є опікуном і захисником. Щоб озброїти дитину знаннями і вміннями, які становитимуть реальну користь у житті, необхідно озброїти дітей знаннями, сформувати певні навички по догляду за домашніми улюбленцями.  Це завдання не з простих і розв’язати його ми можемо лише спільно з батьками.

                   Людмила Разумна, вихователь-методист

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *