Завершилося навчання на мовному курсі “Говоримо українською”

Сьогодні мова виконує не тільки комунікативну функцію, а й, як ніколи, стала ідентифікатором та кодом нашої нації в найскладніші часи. Не знати рідної мови для українця – означає не розуміти ціни нашої війни з росією. Саме тому з ініціативи відділу освіти Дрогобицької міської ради та центру професійного розвитку педагогічних працівників створено можливість всім охочим подолати мовний бар’єр, перейти на українську мову чи поглибити свої знання.

Впродовж листопада та грудня тривав мовний онлайн-курс “Говоримо українською”, організований для внутрішньо переміщених осіб, що проживають у Дрогобицькій територіальній громаді. Учасники курсу не тільки активно спілкувалися українською, а й вивчали принципи наголошування слів,  мовленнєві норми на позначення часу,  пояснення застарілих і нових слів, складали розповіді з інтригою, знайомилися з типовими помилками нашого мовлення, вивчали правильні мовленнєві форми, воювали з суржиком та росіянізмами, а також шукали власне мовленнєве ДНК. Автор курсу та ведуча – Олександра Пецкович, консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Дрогобицької міської ради. Долучилася до проведення заняття Леся Здерок, вчителька Стебницької гімназії №11 імені Тараса Зозулі, та зуміла зачарувати присутніх розпровідями про звичаї, традиції та обряди українців.

Результат – 15 годин спільної праці та нарогодження сертифікатами учасників, які відповідально та наполегливо навчалися.

Змінюємо і змінюємося сьогодні, створюємо можливості та шукаємо шляхи до перемоги на всіх фронтах, на мовному – передусім!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *