Заклади освіти готуються до запровадження НУШ у 5-9 класах

На початку травня 2022 р. розпочалось навчання керівників закладів загальної середньої освіти  Дрогобицької міської територіальної громади з впровадження Державного стандарту базової середньої освіти.  Цикл занять проводиться Галиною Марчук, директоркою центру професійного розвитку педагогічних працівників Дрогобицької міської ради, та Ларисою Панькевич, директоркою ліцею №2 Дрогобицької міської ради, тренерами, які пройшли відповідне навчання за програмою Львівського інституту післядипломної педагогічної освіти.

Учасники навчання  розкрили логіку Державного стандарту базової середньої освіти, зрозуміли, як він інтерпретується через типову освітню програму, як гнучко вийти на освітню програму закладу освіти. Вони дійшли висновку, що важливо почати створення освітньої програми не з розподілу годин, а з цінностей, засадничих принципів. Директори закладів освіти  та їх заступники ознайомились із метою та компетентнісним потенціалом освітніх галузей, обов’язковими результатами навчання учнів різних освітніх галузей, навчились працювати із цифровим інструментом для конструювання освітньої програми закладу освіти.

Цінним під час навчання керівників був досвід пілотування нової української школи  в 5-му класі ліцею №2 Дрогобицької міської ради. Адже цей заклад освіти є учасником інноваційного освітнього проєкту всеукраїнського рівня за темою «Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення для закладів загальної середньої освіти в умовах реалізації Державного стандарту базової середньої освіти». Корисним був огляд модельних навчальних програм різних освітніх галузей, який здійснили педагоги ліцею №2.  Багато уваги під час дискусій приділялося  особливостям освітніх галузей, визначених Державним стандартом базової середньої освіти.

Керівники отримали не лише теоретичні знання, методичні матеріали, але й інструменти та кейси, які можна використати на практиці. Навчання продовжується і кожен заклад освіти на основі типової програми затвердить власну освітню програму до початку навчального року та обере модельні навчальні програми.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *