Організація розвивального середовища в ЗДО

11.10.2023 р. у ЗДО №29 “Дюймовочка” відбувся семінар-практикум “Організація розвивального середовища в ЗДО”. Запрошеними гостями були вихователі-методисти ЗДО №15 “Лелеченька” Марина Федак, Лілія Уханська та консультант ЦПРПП ДМР Іванна Іваніщева.

Мета заходу – обмін досвідом та взаємонавчання педагогічних працівників ЗДО зі створення сучасного універсального дизайну в ЗДО.

Під час семінару-практикуму вихователь-методист ЗДО №29 “Дюймовочка” Тетяна Романишина акцентувала увагу на актуальності проблеми забезпечення якості освітнього процесу в закладах дошкільної освіти за результатами дослідження ECERS-3. З метою створення сучасного універсального дизайну в ЗДО №29 “Дюймовочка”, а саме доступного, безпечного, розвивального, орієнтованого на особистісний розвиток дитини задля реалізації її індивідуальної освітньої траєкторії, педагогічні працівники опрацювали параметри підшкали “Простір та вмеблювання”: «Внутрішній простір», «Умеблювання для догляду, ігор і навчання», «Облаштування групового простору для ігор і навчання», «Візуальне оформлення простору, пов’язане з дітьми», «Простір для розвитку великої моторики», «Обладнання для розвитку великої моторики». Адміністрація ЗДО надала рекомендації щодо наповнення розвивального середовища матеріально-технічними ресурсами та облаштування осередків.

Вихователі-методисти ЗДО №15 “Лелеченька” Марина Федак та Лілія Уханська презентували досвід роботи у регіональному проєкті «Забезпечення наступності в упровадженні особистісно-орієнтованої моделі змісту освіти, передбаченої Базовим компонентом дошкільної освіти та Державним стандартом початкової освіти» (куратор – Ольга Банах, старша викладачка кафедри педагогіки ЛОІППО ) поділились досвідом організації комфортного й адаптованого до потреб дітей середовища, яке сприяє розвитку співпраці у групі, активізує діяльність дітей в пізнанні навколишнього світу, реалізації творчих задумів та мрій – створенням сучасного демократичного простору ранкової зустрічі.

Під час заходу гості презентували складові простору ранкової зустрічі: табло приходу, графік уродинників, соціальні ролі, правила групи, екрани настрою, куточки усамітнення. Система роботи закладу свідчить, що педагоги перш за все орієнтуються на цінності демократії, повазі до основних прав людини і створюють умови для активної участі в освітньому процесі всіх дітей, у тому числі й дітей з особливими освітніми потребами.

Іванна Іваніщева, консультант ЦПРПП ДМР запропонувала зробити самооцінювання педагогічним працівникам “Чи є це на стінах групи, де Ви працюєте?” та побажала перейняти креативний досвід колег зі створення сучасного демократичного середовища в ЗДО.

Дякуємо колективу ЗДО №15 “Лелеченька” за вагомий внесок у професійний розвиток педагогів закладів дошкільної освіти Дрогобицької МТГ!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *