Побудова внутрішньої системи забезпечення якості освіти в ЗДО

Самооцінювання освітнього середовища в закладі дошкільної освіти є важливим етапом розвитку і покращення якості освітнього процесу, який допомагає визначити сильні та слабкі сторони, виявити можливості для покращення та вдосконалення роботи садочка.  Саме тому у співпраці з управлінням Державної служби якості у Львівській області відбувся семінар-практикум для керівників та вихователів-методистів ЗДО “Побудова внутрішньої системи забезпечення  якості освіти в  ЗДО”.

Спікером заходу виступив Андрій Хамик ,заступник начальника управління – начальник  відділу інституційного аудиту ДСЯО. Під час зустрічі обговорено алгоритм побудови створення внутрішньої системи забезпечення якості освіти. П.Андрій наголосив, що інституційний аудит – це можливість знайти старт для перезавантаження чи втілення нових ідей, а партнерство органів управління, ЦПРПП та ДСЯО – це допомога для ЗДО.

Спікер звернув увагу на складання, схвалення та затердження на педагогічній раді Положення про ВСЗЯО та додатків. Обговорено необхідність створення робочих груп через залучення педагогічного колективу та інших учасників освітнього процесу, що дасть можливість ділитися власним досвідом у використанні ефективних методик та інструментів для оцінювання, обговорення, порівнювати підходи до аналізу різних аспектів освітнього середовища та найголовніше – оперативно реагувати на виклики, які виникають в щоденній діяльності.

Учасники заходу мали можливість поставити запитання щодо дієвих підходів для вдосконалення адміністративного управління та організації роботи персоналу, оптимізації бюрократичних процесів, використання сучасних технологій для збору та аналізу даних при самооцінюванні, можливостей впровадження цифрових інструментів для покращення якості освітнього процесу.

До заходу долучилась Ольга Чудовська, директорка ЗДО №187 Львівської міської ради, яка поділилась з досвіду роботи прикладами  самооцінювання за напрямками ВСЗЯО , акцентувала увагу на труднощах, які виявила у процесі інтерв’ювання з практичним психологом та вихователем-методиcтом, проведенні моніторингу рівня знань, умінь та навичок, оцінюванні участі педагогів в проєктах, всеукраїнських та міських заходах, методичній роботі закладу – активності чи пасивності педагогічного працівника.

Ключ до успіху полягає в системному та цілеспрямованому управлінні, залученні висококваліфікованих працівників, які поділяють ваші цінності, та постійному покращенні процесів та якості. Важливо, щоб у всіх закладах дошкільної освіти Дрогобицької МТГ було створено безпечне, комфортне, розвивальне освітнє середовище.

Висловлюємо щиру подяку Управлінню Державної служби якості у Львівській області, в особі начальниці Валентини Загреви та заступника начальника Андрія Хамика за цінні рекомендації та дієві поради.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *