Реалізація проєкту «Забезпечення безперервності навчання та розвитку дітей дошкільного віку в умовах кризи в Україні»

Відповідно до співпраці Міністерства освіти і науки України з Дитячим ООН (ЮНІСЕФ в Україні) в рамках ініціативи «Спільно до навчання» триває реалізація проєкту «Забезпечення безперервності навчання та розвитку дітей дошкільного віку в умовах кризи в Україні».

Проєкт реалізує ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти» за підтримки Міністерства освіти і науки України, ДУ «Український інститут розвитку освіти».

Проєкт триватиме до 23.09.2023р.

Мета проєкту – активне залучення дітей, зокрема старшого дошкільного віку, які не відвідують заклади дошкільної освіти з різних причин, до дошкільної освіти з метою забезпечення їм доступу до якісної дошкільної освіти в умовах війни, сприяння набуттю дітьми компетентностей, передбачених державним стандартом дошкільної освіти; навчання педагогів та підтримка батьків.

До проєкту залучено 53 ЗДО у Львівській області, зокрема 10 закладів дошкільної освіти Дрогобицької МТГ.

            18 квітня 2023 р. розпочинають роботу  ЗДО №2 ім. отця Кирила Селецького, ЗДО №15 «Лелеченька», ЗДО № 26 «Калинка». У травні до реалізації проєкту долучаються ЗДО № 6 «Веселка» та переможці першої активності у проєкті, які отримають ігрове обладнання в укриття – ЗДО №13 «Казка». В травні педагоги ЗДО №11 «Світлячок», ЗДО №28 «Берізка», ЗДО №30 «Волошка», ЗДО №29 «Дюймовочка» підхоплять ініціативу та розпочнуть заняття з дітьми 5-6 річного віку, які не відвідують ЗДО.

Регіональні тренерки Іванна Іваніщева, консультантка ЦПРПП ДМР та Віра Ремажевська, заступниця директора з методично-експериментальної роботи НРЦ «Левеня» надаватимуть педагогічним працівникам ЗДО підтримку в підвищення їх кваліфікації, методичний супровід організації освітньої діяльності з дітьми.

 Додатково повідомляємо,  у квітні буде проведено онлайн марафон вебінарів, які передбачені проєктом, для засновників, представників органів управління освітою, центрів професійного розвитку, керівників та педагогів ЗДО, батьків. Реєстрація відбудеться за відповідними посиланнями. До вебінарів можуть долучатися усі бажаючі, а не лише учасники проєкту. Графік проведення вебінарів у рамках марафону повідомимо пізніше. На сайті МОН створено сторінку «ВзаємоДіЯ», на якій розміщується інформація, матеріали, відео, що створюються у рамках реалізації проєкту ВзаємоДіЯ.

Тож запрошуємо дітей старшого дошкільного віку, які не відвідують ЗДО до  освітньої діяльності. Педагоги ЗДО сприятимуть набуттю компетентностей дітьми старшого дошкільного віку відповідно до вимог державного стандарту дошкільної освіти (Базового компонента дошкільної освіти) перед вступом до школи та забепечать педагогічну підтримку батькам.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *