Семінари-тренінги для освітян «Як говорити з дітьми про сучасну російсько-українську війну?»

Виховна робота завжди була невіддільною складовою освітнього процесу, а сьогодні, в умовах військової агресії росії проти України, її важливість складно переоцінити. Усе, що відбувається – виклик для школи, для вчителів та учнів. Звісно, ​​постає питання: як саме працювати просто зараз, як розставити акценти?

 Впродовж 26-27 жовтня понад сто педагогічних працівників закладів освіти Дрогобицької міської територіальної громади взяли участь у   семінарах-тренінгах ”Генератор ідей. Як говорити з дітьми про сучасну російсько-українську війну?”.  Навчання проведено з ініціативи ЦПРПП ДМР за участі та співорганізації  Українського інституту національної пам’яті. Спікерами виступили Ганна Байкєніч, завідувачка сектору методичної роботи та Олена Охрімчук, начальниця Управління реалізації політики національної пам’яті в регіонах. 

Заступники керівників з навчально-виховної роботи, вчителі історії, педагоги-організатори, вчителі Захисту України, класні керівники під час семінарів-тренінгів обговорювали історичний контекст та передумови початку війни, важливість фіксації подій війни для збереження пам’яті та вшанування захисників і захисниць. Адже історична пам’ять є чинником безпеки країни, а російські імперські та радянські історичні міфи – інструментами гібридної війни. Сьогодні на  освітян покладається важлива роль у формуванні навичок критичного мислення у здобувачів освіти, розвитку національної свідомості, виховання патріотизму молоді. Кожен учасник тренінгів збагатив свій особистий досвід новими та сучасними кейсами організації та проведення виховних заходів, вдосконалив   методики викладання на прикладі проєктів  Українського інституту національної пам’яті.

Співробітниці Інституту Національної пам’яті у перервах між тренінгами мали можливість ознайомитися із історією нашого міста, піднятися на вежу Ратуші та відвідати музей «Тюрма на Стрийській». Висловлюємо вдячність за проведені екскурсії пані Ірині Марків, директорці ТІЦ, та пані Марії Головкевич, працівниці музею “Дрогобиччина”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *