24 серпня – День Незалежності!

З нагоди Дня Незалежності кожного з нас переповнює багато почуттів, думок та спогадів. Ми скористалися незабутніми висловами відомих українців та матеріалом Цитатник небесного полку улюблених Юкрейнерів, щоб відчути неперервність почуття патріотизму, що легко долає століття і є запорукою існування нашої держави.

Небесний полк поповнюється. До звитяжців минулої доби додаються наші сучасники. Їх, героїв новітньої історії, так гірко втрачати… Але саме в День Незалежності нам хочеться почути їхні думки й голоси, бо це люди, які зміцнювали незалежність у всі часи.

Слава Україні! Героям слава!

Незалежність – це свобода.

«Війна закінчиться тоді, коли ми будемо хотіти не миру, а перемоги.» (Левко Лук’яненко)

«Приймати загибель найкращих людей справді важко. Але ці люди не йдуть від нас. Вони лишають по собі дуже вагомий слід. Ми живемо в особливому часі, це доба героїв. І це класно — жити і мати можливість бачити цих героїв, бути з ними. Хоч вони і йдуть від нас у кращий світ.» (Дмитро Пащук)

Незалежність – це культура.

«Ми мусимо навчитися чути себе українцями — не галицькими, не буковинськими українцями, а українцями без офіційних кордонів.» (Іван Франко)

«Саме російська культура є джерелом тих шовіністичних смислів, котрі впродовж століть побуджують московитів до агресії щодо сусідів. Тому вона має піти слідом за кораблем.» (Євген Олефіренко)

Незалежність – це вибір.

«Ми воїни. Не ледарі. Не лежні І наше діло праведне й святе. Бо хто за що, а ми за незалежність. Отож нам так і важко через те.» (Ліна Костенко)

«Випалюйте в собі всю російську субкультуру. Випалюйте в собі всі спогади з дитинства, пов’язані з російським-радянським. Випалюйте в собі стосунки з родичами чи друзями по ту сторону, з усіма хто є носієм російської субкультури. Інакше це все випалить вас». (Роман Ратушний)

Незалежність – це єдність.

Держави стоять не на династії, а на внутрішній єдності і силі народу (Олена Теліга)

Цивілізація розповсюджується через війни з варварами. Бо лише війна є тою достатньо гострою формою конкуренції, яка виявляє всі достоїнства і вади спільноти. Випробовує її на життєздатність. Варварські племена або вчаться на власних поразках і підтягуються до рівня цивілізації, або стираються на порох у цій боротьбі. Росіяни, як показує досвід останнього десятиріччя, нічому не вчаться. (Біжан Шаропов)

Незалежність – це відповідальність.

«Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.» (Георгій Кониський)

«Ніколи, ніколи не втрачайте віру в перемогу, бо надія мусить жити до кінця. Ми обов’язково переможемо, бо за нами правда!» (Володимир Гаврилюк)

Незалежність – це кордони.

«Ми б’ємось за те, чому нема ціни в усьому світі, – за Батьківщину.» (О. Довженко)

«Ця війна завершиться або в Чопі, або у Владивостоці.»(Олег Куцин)

Незалежність – це майбутнє.

«Самостійну державу може здобути собі український народ тільки власною боротьбою і трудом»  (Степан Бандера)

«Сильним бути важко. Починається з самодисципліни. Читай книжки, навчайся. Заставляй свій мозок ворушити шестернями. Вчи вірші та пісні. Роби ранкову руханку. Розтягуй м’язи. Подавай приклад. Один, два, три рази. Безкінечну кількість разів. Будь непохитним. Гни свою лінію. Розбиті вікна самі себе не заклеять.» (Андрій Гудима)

Незалежність – це дбати.

«Ніхто нам не збудує держави, коли ми її самі не збудуємо, і ніхто з нас не зробить нації, коли ми самі нацією не схочемо бути.» (В’ячеслав Липинський)

«Думаю, ми проживаємо всі ці страждання і біль, щоб навчитися більшій емпатії, співчуттю і любові до ближніх, і стати ближче до Бога. «Тіштеся з тими, хто тішиться, і плачте з отими, хто плаче!» (До Римлян 12:15). Сподіваюсь, після цієї війни я і ми всі станемо більше відповідати цій цитаті.»(Олег Воробйов)

Незалежність – це діяти.

«Природним правом є визволятися від гноблення і трудитися, щоб повернути те, що несправедливістю та переважною силою було забрано.» (Пилип Орлик).

«Це вже давно особиста історія кожного з нас. І так — нам немає куди тікати. Це наша земля.» (Макс Левін)

Незалежність – це Україна.

«Ми є. Були. І будем ми! Й Вітчизна наша з нами.» (Іван Багряний)

«Все буде Україна! Це має усвідомити кожен. Це наше майбутнє, яке ми будемо боронити до останньої краплі крові. Від Львова до Луганська. Від Чернігова до Севастополя. Нація прокинулась. Ми платимо страшенно високу ціну за нашу свободу, але все закінчиться пророчими словами Кобзаря:
І на оновленій землі
Врага не буде супостата,
А буде син. І буде мати.
І будуть люде на землі…» (Андрій Бухало)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *